Akua - Podróż w głąb SiebieAkua

Podróż w głąb Siebie

Blog

1 czerwca – Spotkanie na temat porodów naturalnych i lotosowych.

Kochani to już niedługo mija rok, jak z ramienia naszej fundacji „Pobądz Bliżej z Naturą” rozpoczęliśmy spotkania wspierające porody naturalne i lotosowe w Polsce. Nie pisałam o tym tu na blogu ale poczułam, że jest to bardzo ważne aby ten temat poruszać w jak najszerszym gronie. Może wtedy pojawią się osoby, które chcą współpracować lub prowadzić edukację. Może pojawią się osoby czujące jak jest to ważne dla nas wszystkich. Już niedługo więcej na ten temat a tymczasem….

Grupa zainteresowanych osób rozrasta się każdego dnia.
Mamy coraz więcej cudownych rodziców otwartych na CUD NARODZIN w przestrzeni Miłości i zgodnie z naturą a poprzez to coraz więcej szczęśliwych dzieci urodzonych naturalnie a także i lotosowo… , a świadomość jak bardzo jest to ważne dla nas wszystkich wzrasta każdego dnia.

W związku z tym postanowiliśmy uczcić nasz roczek dnia 1 czerwca 2019 na DZIEŃ DZIECKA aby podziękować wszystkim a także Naturze za wsparcie.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby z nami celebrować ten czas do Pobądzia już od godz. 16.00 do 20.00 a może i dłużej

w PROGRAMIE :
– przywitanie
– krótka informacja o pracy fundacji
– relacje gości
– pokaz pielęgnacji łożyska
– panel dyskusyjny
– poczęstunek i ognisko

Spotkanie jest dedykowane wszystkim osobom zainteresowanym naturalnymi porodami domowymi oraz porodami lotosowymi. Szczególnie zapraszamy rodziców dzieci urodzonych naturalnie (oczywiście z dziećmi :] ) lub pragnących tak rodzić.

Zapraszamy położne, doule a także lekarzy, którzy już w swojej praktyce zauważają potrzebę zmiany edukacji w tym temacie.

Porody domowe stają się potrzebą powrotu do natury,
stwarzają nam bliższy kontakt z tak ważnym wydarzeniem życiowym i rodzinnym dla wszystkich osób biorących w nim udział.
Otwierają serca i uważność na samo życie i jego przejawy w naszej codzienności. Stają się alternatywą zdrowego życia, bliskości i pełni doświadczania bycia człowiekiem.

Wspólnie podzielimy się własnymi doświadczeniami i wiedzą, która w przyszłości może zaowocować zdrowym, radosnym życiem naszego świadomego społeczeństwa.

Umocnimy w sobie fakt, jak bardzo ważna jest swobodna możliwość wyboru przy wsparciu społeczeństwa poprzez stwarzanie odpowiedniej przestrzeni akceptacji na porody naturalne czy lotosowe a także możliwości szkolenia kadr i osób zainteresowanych bezpośrednio.

Wstęp WOLNY
Mile widziane jest coś zdrowego i smacznego na wspólny stół

Prosimy o przywiezienie ze sobą karimaty, koca czy czegoś do siedzenia.

Jeżeli chcesz wesprzeć fundację – z góry dziękujemy
„Pobądz Bliżej z Naturą”
z siedzibą w Pobądz 1
Nr konta: 61 1140 2004 0000 3102 7565 3719

Kontakt z nami
tu lub na FB
Tel. do fundacji: 883 133 819

Porody Naturalne i Lotosowe

Podczas swoich doświadczeń życiowych w pracy w szpitalu, później podczas sesji Akua a obecnie podczas kręgów z kobietami, które od kilku lat prowadzę, czy też w prywatnych rozmowach zauważyłam wiele bardzo pozytywnych zmian w manifestowaniu się mocy kobiet.
Jedną z najważniejszych przestrzeni zmian jest czas ciąży i porodu. Sama rodziłam pierwsze dziecko u siebie na oddziale po podaniu oksytocyny a drugie naturalnie sama w domu i pomimo ogólnie mówiąc obu „dobrych porodów” odczułam ogromną różnicę pomiędzy porodem prowokowanym a naturalnym. Także zauważyłam ogromną różnicę pomiędzy porodem w szpitalu – pomimo, że rodziłam u siebie na oddziale, a porodem u siebie w domu. Jest to temat bardzo obszerny dziś chciałabym tylko nakreślić temat informacjami podstawowymi : Co to znaczy poród naturalny i lotosowy ?

PORÓD NATURALNY

W pełni naturalny poród to nie tylko poród drogami natury.
Naturalny poród to taki, w którym maksymalnie pozwala się kobiecie przejawić jej naturę rodzenia, obudzić jej pełnię kobiecości i macierzyństwa, które jest jej przynależnym darem, gdzie maksymalnie eliminuje się wszelkie procedury i pozwala naturze zamanifestować się w pełni. Poród jest zjawiskiem fizjologicznym i naturalnym. Sama kobieta jest do tego stworzona a jej ciało maksymalnie do tego przygotowuje się nie tylko od czasu pierwszej miesiączki i podczas całej ciąży lecz nawet od czasu życia płodowego w łonie swojej matki, kiedy to w ciele tworzącego się człowieka – kobiety wytwarzają się pierwsze zalążki komórek rozrodczych. W późniejszym czasie również jako dziecko, życiowego okresu małej dziewczynki ciało a także psychika przygotowuje się do bycia w przyszłości dojrzałą kompletną kobietą. Jest to ważne aby mądrze edukować w tym temacie.
W związku z tym kobieta jest w stanie samodzielnie urodzić przy niewielkiej pomocy osoby towarzyszącej i wspierającej, czy też prowadzeniu doświadczonej położnej, czy akuszerki.
Od wieków ludzie tak przychodzili na świat.
Niestety albo „stety”, któż to wie… :) obecne młode kobiety ze względu na brak pozytywnych wzorców o naturalnych porodach w rodach matki czy babki nie mają wiedzy na temat naturalnych narodzin i swojej naturalnej mocy ciała.
Ich wiedza oparta na lęku podpowiada im, że dla dobra siebie i dziecka muszą oddać się całkowicie prowadzeniu osób tzw. wykwalifikowanych. Jeżeli jednak poczują w sobie to „COŚ” i zapragną dowiedzieć się więcej mogą próbować ze wsparciem zaledwie niewielu kobiet, którym udało się posłuchać własnego ciała, siebie, lub zupełnie przez tzw. „przypadek” urodzić naturalnie… dowiedzieć się, że jest to niesamowite i prawdziwe życiowe doświadczenie, które naturalnie jest przypisane kobiecie.
Dodam też, że poród naturalny jak najbardziej mógłby odbywać się zarówno w domu jak i w szpitalu (i tak czasami bywa kiedy wszystko idzie zbyt szybko aby podać środki farmakologiczne ), gdyby była odpowiednia przestrzeń i czas oraz odpowiednie podejście do kobiety i jej przygotowanie.
W tym temacie obecnie dużo się zmienia na korzyść dla kobiety i dziecka a poprzez to i dla nas wszystkich.

PORÓD LOTOSOWY

Porody lotosowe to nie tylko porody naturalne ale wszystkie, podczas których po urodzeniu się małego człowieka i jego łożyska – naturalnego narządu jego ciała jako całości… nie odpępnia się dziecka a pozwala na naturalny i niczym nie ograniczony transfer z łożyska poprzez pępowinę do nowo narodzonego dziecka wszystkich dobrodziejstw jakie niesie ze sobą łożysko a także do naturalnego uschnięcia pępowiny oraz w swoim naturalnym czasie po 3-10 dniach odpępnienia się dziecka.
Jest to praktyka bezpieczna i naturalna, stosowana od wieków w wielu pierwotnych kulturach.

Cudownie byłoby aby wszystkie nasze dzieci rodziły się lotosowo w pełnej świadomości rodziców i osób towarzyszących przy porodach, świadomości tego, że wiemy jak bardzo jest to ważne aby pozwolić dziecku na łagodne i przyjazne wejście w ten dla Niego nowy świat. Jak ważne jest pozwolenie aby dziecko otrzymało przy starcie wszystko co daje mu łożysko, narząd, o którym tak mało nam mówili bo po prostu go do tej pory nam wszystkim odcinali i zabierali. :( Lecz mądrość ludzi budzi się i wraca możliwość porodów naturalnych także lotosowych.

Tutaj mam fajny artykuł. :) dobrze, że o tym piszą

aktualne warsztaty na 2019

Kochani w dniach 20-23 czerwca zapraszam serdecznie na czterodniowy warsztat masażu relaksacyjno – zdrowotnego z elementami masażu Shiatsu i TAO.
Jest to kurs podstawowy, na którym uczysz się podstaw technik masowania ciała a także rozwijania zmysłu intuicyjnego dotyku.
Jest to jednocześnie wstęp do kolejnych kursów zaawansowanych lub pogłębienie posiadanej praktyki.

Nauka anatomii we własnym zakresie.

Wyjątkowo w tym roku połączony z Nocą Kupały, szałasem potu i twórczym odpoczynkiem blisko natury. Spanie w namiocie.


Zapisy i wszelkie informacje w zakładce kontakt.

Nowe terminy warsztatów na 2018

I stopnia

31 maja – 3 czerwca – Pobądz

może jeszcze będzie też w sierpniu :D

II stopnia – tylko dla osób po I stopniu

1-8 lipca – Pobądz

Miłość… czyli szczęście bez powodu.

„Miłość nie jest wynikiem określonych warunków
to określone warunki powstają jako wynik miłości…”

Neale Donald Walsch „Rozmowa z Bogiem”

Miłość… to temat opisywany poezją, prozą i życiem.

Każdy z nas ma swoje zrozumienie miłości. To nasze zrozumienie wypływa nie tylko z tego, co nas nauczono w domu, w szkole, w książkach, filmach czy też w naszym środowisku ale również wypływa z nas samych.

Jeżeli czujemy się szczęśliwi, to nie zastanawiamy się nad tym tematem i nie szukamy zmiany czy odpowiedzi. (więcej…)

Słuchaj swojego ciała.

Pierwszym i najbardziej wiarygodnym przewodnikiem na drodze do świadomego życia i odczuwania pełni szczęścia może stać się dla nas – nasze ciało.
To właśnie poprzez ciało komunikujemy się ze sobą i całym światem. Gdy dzieje się coś w naszym życiu to Ono (więcej…)

Podróże życia. Witajcie podróżnicy.

Witajcie podróżnicy.

  • Czy masz swój świat?
  • Fotografia?
  • Książki?
  • Filmy?
  • Natura?
  • Podróże?
  • Jak się realizujesz?

(więcej…)

Wspomnienia z podróży – Ceremonia Szałasu Potu

Ostatni tydzień sierpnia 2010. Ja i mój partner wyjeżdżamy w góry. Zgłaszamy się  jako sprzymierzeńcy dla ludzi, którzy wybierają się do lasu w górach w poszukiwaniu wewnętrznych wizji. Szaman przygotowuje i prowadzi dla sprzymierzeńców 11 kolejnych wspaniałych „szałasów potu” w tradycji Indian Ameryki Północnej.
Po angielsku sweatlodge (czytaj „słetlodż”) dosłownie znaczy „poto -chatka”, czyli chatka do pocenia się. U nas nazywane jest „szałasem potu”. Przyjeżdżamy na miejsce (więcej…)

Realizujące się marzenie

Wszystko zaczęło się od niewinnego, ale silnego pragnienia BYCIA wolną… wtedy, kiedy jeszcze sama nie wiedziałam tak naprawdę co to jest – WOLNOŚĆ. (więcej…)